Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Owsiak rezygnuje

Owsiak rezygnuje

14.01.2019
Czyta się kilka minut
Jako powód swojej decyzji podał publikacje prawicowych mediów, krytykujące go za wypowiedzi – a także przypisujące mu współodpowiedzialność za zaognianie panującej w Polsce atmosfery nienawiści.
Finał WOŚP, Kraków, 13 stycznia 2019 r. / BEATA ZAWRZEL / REPORTER
Finał WOŚP, Kraków, 13 stycznia 2019 r. / BEATA ZAWRZEL / REPORTER
T

To jest tragiczna sytuacja związana z finałem i taka już pozostanie. Warto, żeby Orkiestra funkcjonowała. To życie zostało stracone podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał” – powiedział na konferencji podsumowującej 27. edycję Orkiestry jej szef. Chwilę później ogłosił, że składa rezygnację z funkcji prezesa zarządu Fundacji WOŚP. Jako powód swojej decyzji Jerzy Owsiak podał publikacje prawicowych mediów, krytykujące go za wypowiedzi – a także przypisujące mu współodpowiedzialność za zaognianie panującej w Polsce atmosfery nienawiści.

Nie wiadomo, kto zastąpi Owsiaka na stanowisku prezesa. W zarządzie mają pozostać jego pozostali dotychczasowi członkowie: będący wiceprezesem kardiochirurg dziecięcy prof. Piotr Burczyński, a także członkowie: Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Bohdan Maruszewski.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

i net.. przyczyniły sie w dużym stopniu. Zostań panie Jurku.

Kaczyńskiego

Rozumiem frustracje Owsiaka, ale rezygnacja akurat w tym momencie jest manifestacyjną kapitulacja przed ZŁEM

Zgadzam się i popieram. Nie teraz. Wzorem Londynu " Business as usual". Bo inaczej to będzie triumf ciemnej strony mocy.

przyjdzie czas, że w miejsce pomników L. Kaczyńskiego stawiane będa jego wizerunki, on swoje miejsce w historii Polski ma już na zawsze - temat na dziś to jak ekipę Kaczyńskiego odsunąć od mechanizmów władzy

... Panie Jerzy !

,,,,,,,,,nie mozna sie cofnac ,Prosby o powrot nic nie dadza ,,Swiadcza tylko o wielkiej milosci do p.Owsiaka.To co sie stalo nie nauczy nas niczego -dalej bedziemy sie mocno wyzywac "mordy zdradzieckie" mamy od PiSu ,ale do czego to doprowadzi ? Ksiadz w mediach tez krzyczal ,ze nie bedzie sie modlil za prezydenta bo ma matke chora i jej poswieci modlitwe .Czy potrzebny jest komentarz? Czlowiek to istota rozumna chyba ..

:)
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]