Reklama

Ładowanie...

Okna Pana Boga

27.07.2003
Czyta się kilka minut
Festiwal w Karlowych Warach zwraca uwagę mediów przede wszystkim konkursem fabuł, ale w tym roku już po pierwszej, pobieżnej lekturze katalogu wiedziałem, że nie lada gratka szykuje się w sekcji dokumentalnej.
B

Bo oto Ulrich Seidl, autor “Upałów" - jednego z najwybitniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych debiutów ostatnich lat - osobiście przywiózł do Czech pełnometrażowy dokument pod obiecującym tytułem “Jezu, ty wiesz". Przybył, pokazał i zwyciężył.

“Podróż do wnętrza wiary"?

Austriacki skandalista, wprawiający dotychczasowym dorobkiem w konfuzję nie tylko kinowych filistrów, namiętny krytyk drobnomieszczańskich narowów, lekką ręką posługujący się w swojej sztuce elementami zarówno skrajnej przemocy, jak i twardej pornografii - wywiózł z Karlowych Warów laurkę następującej treści: “Nagroda za śmiałą podróż do wnętrza ludzkiej wiary, za perfekcyjne zrównoważenie estetyki i treści filmu". Wydawałoby się, że wraz z nadejściem epoki reality shows nie ma już dziedziny ludzkiej intymności, do której nie wtargnęłaby kamera ku...

13519

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]