Reklama

O luksusie

O luksusie

24.07.2007
Czyta się kilka minut
Była taka piękna piosenka Wojciecha Młynarskiego o szatni, w której został przedostatni płaszcz, i podejmowaniu decyzji, kiedy należy wstać i wyjść. Przypomniało mi się to niedawno, kiedy odchodził Tony Blair.
N

Na tle rozpaczliwej mizerii politycznej, która rozpościera się teraz od supermocarstwa za oceanem aż po nadwiślańskie piaski, ten polityk był jak gwiazda o potężnym blasku. Na innym tle blask byłby może mniejszy, ale też by był. Odszedł sam, bez rozpaczliwego czepiania się stołka, zostawił swój kraj w doskonałej kondycji finansowej i gospodarczej, z pospłacanymi długami i szybko zmniejszającym się bezrobociem. Zostawił swoje społeczeństwo z przeświadczeniem, że polityk może mieć klasę, budzić zaufanie i być bardzo, ale to bardzo sympatyczny.

Lubienie swojej władzy jest wielkim luksusem dla rządzonych. Niestety, na świecie coraz rzadziej się to przydarza. A już my mamy pod tym względem prawdziwego pecha.

O wietrzeniu

Wietrzenie - zdaniem wielu autorytetów - wpływa korzystnie na stan zdrowia i ogólne samopoczucie...

2208

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]