Reklama

Nowy minister, stare kłopoty

Nowy minister, stare kłopoty

09.02.2010
Czyta się kilka minut
Nowym ministrem środowiska jest Andrzej Kraszewski, fachowiec z Politechniki Warszawskiej i zdolny negocjator. Przed nim gordyjski węzeł kłopotów, z których generalny brzmi następująco: w ekipie Donalda Tuska zwycięża przekonanie, że ekologia to uciążliwy obowiązek, który w obliczu kłopotów gospodarczych musi zejść na dalszy plan.
S

Spekulacje wokół powodów złożenia dymisji przez ministra środowiska Macieja Nowickiego są już bez znaczenia, choć trudno uwierzyć w wersję, że minister odszedł z rządu przed zakończeniem kadencji, ponieważ wypełnił swoje zadania. Polityczne życie toczy się dalej, nowym ministrem jest Andrzej Kraszewski, fachowiec z Politechniki Warszawskiej i zdolny negocjator. Przed nim gordyjski węzeł kłopotów, z których generalny brzmi następująco: w ekipie Donalda Tuska zwycięża przekonanie, że ekologia to uciążliwy obowiązek, który w obliczu kłopotów gospodarczych musi zejść na dalszy plan. Właśnie takim myśleniem podyktowana była decyzja o wycofaniu projektu obowiązkowych opłat recyklingowych za zużywane w Polsce reklamówki. Projekt gospodarki opakowaniami został okrojony z pomysłu Nowickiego, ponieważ część ministrów uznała, że uderzy w obywateli i firmy zajmujące się produkcją...

1673

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]