Reklama

Nocny początek

Nocny początek

08.02.2004
Czyta się kilka minut
Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi. To Danuta Waniek rzuciła hasło: nowy początek, chcąc uwiarygodnić wybraną w połowie zeszłego roku radę nadzorczą TVP. Nie spodziewała się, że doprowadzi to do wyboru Jana Dworaka na stanowisko prezesa telewizji. Zaskoczona publicznie przyznała, że... ustalenia były inne.
O

Od roku media publiczne, szczególnie telewizja, są w centrum zainteresowania innych mediów. Przyjście Lwa Rywina do Agory. Komisja śledcza. Wymienianie Roberta Kwiatkowskiego jako tego, który Rywina posłał. Żądanie komisji śledczej, by zawiesić prezesa TVP w obowiązkach. Zeznania Juliusza Brauna i Jarosława Sellina na temat parytetów partyjnych we władzach publicznych spółek. “Lub czasopisma" i konfrontacja Bożeny Szumielewicz z Janiną Sokołowską. Zeznania Włodzimierza Czarzastego. Wybory nowych rad nadzorczych: radiowych według parytetów i telewizyjnej, do której nie dostał się żaden z protegowanych Czarzastego, za to weszli przedstawiciele opozycji, co m.in. miało być znakiem “nowego początku". Nieskuteczne próby odwołania Kwiatkowskiego przez część nowej rady i wreszcie ogłoszenie konkursu na nowy zarząd telewizji publicznej. To niepełna lista faktów, które zagościły w...

10317

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]