Reklama

Niewidomy przewodnik

Niewidomy przewodnik

06.03.2005
Czyta się kilka minut
Niektóre osoby oczekują, że droga ich duchowego wzrostu, dojrzewania wiary, zbliżania się do Boga przypominać będzie komfortową autostradę, którą łatwo znaleźć w bezbłędnych atlasach, a w dotarciu do celu pomagać im będzie mnóstwo doskonale widocznych drogowskazów. Tymczasem droga do Światła przypomina raczej powołanie Abrahama, który wyruszając z ziemi rodzinnej nie wiedział dokładnie, dokąd dotrze.
-

---ramka 347411|prawo|1---Mojżesz, wyprowadzając Izraelitów z Egiptu, znał jedynie ogólny kierunek, w którym ma podążać do Ziemi Obiecanej. Aby się przekonać, co jest za widnokręgiem, musiał ruszyć z miejsca. Im dalej szedł, tym więcej wiedział o drodze, którą zmierza. Gdyby powołany przestraszył się czekających trudów i towarzyszących drodze niepewności, straciłby szansę, by dotrzeć do celu swojej wędrówki.

Na fragment Ewangelii św. Jana, mówiący o uzdrowieniu człowieka niewidomego od urodzenia, można spojrzeć jak na historię człowieka, który zostaje powołany do wyruszenia w drogę. Inicjatywa należy do Chrystusa, który nakłada mu błoto na oczy i każe się obmyć w sadzawce Siloe. Posłuszeństwo wobec słowa Jezusa sprawia, że ociemniały zaczyna widzieć. Dalsze fragmenty tej opowieści opisują, jak sprostał on kolejnym wyzwaniom, które przed nim stawały, i jak...

2848

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]