Reklama

Nieutuleni

Nieutuleni

16.05.2015
Czyta się kilka minut
Kandydat na prezydenta i zarazem wciąż prezydent, na pytanie wyborcy, co czynić, by więcej zarabiać, zaproponował zmianę pracy.
B

Była to zaiste rada, której nie musiała kandydatowi podpowiadać suflerka, jest bowiem w tych słowach maksimum prostoty odruchu i szczyt sensu. Lud jednak zawrzał, bowiem propozycja ta wydała się ludowi niedorzeczna i skrajnie arogancka. Trzeba koniecznie tę niepokojącą sytuację oświetlić za pomocą bezcieniowego reflektora medycznego o dużej sile, trzeba rzucić tu snop zdolny rozproszyć mroki jamy, trzeba bez znieczulenia rozwiercić ubytki, a na koniec je zaplombować, wyciągając na końcu najokrutniejsze, a zdrowe wnioski, oczywiście natury ogólnej.
Na wstępie odrzućmy wszelkie dzielące nas sprawy i natychmiast uruchommy wyobraźnię oraz zasoby wiedzy zgromadzone w wyniku doświadczeń zwanych życiowymi. Otóż rzec trzeba sobie głośno i wprost, że zadawanie takiego jak owo pytania zawsze niesie ogromne ryzyko usłyszenia odpowiedzi dokładnie takiej, jakiej był łaskaw udzielić szanowny...

5239

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]