Reklama

Niepokój w cieniu nominacji

Niepokój w cieniu nominacji

05.10.2003
Czyta się kilka minut
Gdy w nocy z wtorku na środę rozeszła się informacja o odwołaniu przyjazdu Jana Pawła II do Watykanu na cotygodniową audiencję generalną, wielu z niepokojem wstrzymało oddech. Wydany później komunikat Stolicy Apostolskiej głosił, że Papież cierpi na dolegliwości przewodu pokarmowego. Jan Paweł II po podróży na Słowację potrzebuje odpoczynku, ale jego napięty program zmodyfikowano tylko jednego dnia.
C

Choć uciążliwe problemy gastryczne zmusiły Papieża do odwołania obecności w Auli Pawła VI, to już po południu tego samego dnia spotkał się z pracownikami swojej letniej rezydencji i władzami miejskimi Castel Gandolfo oraz wystąpił w telewizji, przekazując pozdrowienia zgromadzonym w Watykanie wiernym. Współpracownicy Jana Pawła II zadecydowali o przyspieszeniu o jeden dzień powrotu do Pałacu Apostolskiego po blisko trzech miesiącach spędzonych pod Rzymem. Włoskie gazety spekulują, że szybszy powrót był spowodowany koniecznością odbycia specjalistycznych badań lekarskich. Od podróży na Słowację Papież jest wyraźnie słabszy.

Jednak kalendarz papieskich zajęć pozostał niezmieniony. Watykan nieoficjalnie mówi, że przyspieszono powrót, aby Jan Paweł II mógł spokojnie przygotować się do sobotnich uroczystości. 27 września przewodniczył uroczystej Mszy w Bazylice św...

3799

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]