Reklama

Ładowanie...

Niepokój w cieniu nominacji

05.10.2003
Czyta się kilka minut
Gdy w nocy z wtorku na środę rozeszła się informacja o odwołaniu przyjazdu Jana Pawła II do Watykanu na cotygodniową audiencję generalną, wielu z niepokojem wstrzymało oddech. Wydany później komunikat Stolicy Apostolskiej głosił, że Papież cierpi na dolegliwości przewodu pokarmowego. Jan Paweł II po podróży na Słowację potrzebuje odpoczynku, ale jego napięty program zmodyfikowano tylko jednego dnia.
C

Choć uciążliwe problemy gastryczne zmusiły Papieża do odwołania obecności w Auli Pawła VI, to już po południu tego samego dnia spotkał się z pracownikami swojej letniej rezydencji i władzami miejskimi Castel Gandolfo oraz wystąpił w telewizji, przekazując pozdrowienia zgromadzonym w Watykanie wiernym. Współpracownicy Jana Pawła II zadecydowali o przyspieszeniu o jeden dzień powrotu do Pałacu Apostolskiego po blisko trzech miesiącach spędzonych pod Rzymem. Włoskie gazety spekulują, że szybszy powrót był spowodowany koniecznością odbycia specjalistycznych badań lekarskich. Od podróży na Słowację Papież jest wyraźnie słabszy.

Jednak kalendarz papieskich zajęć pozostał niezmieniony. Watykan nieoficjalnie mówi, że przyspieszono powrót, aby Jan Paweł II mógł spokojnie przygotować się do sobotnich uroczystości. 27 września przewodniczył uroczystej Mszy w Bazylice św...

3799

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]