Reklama

Piotr Rzymianin

Piotr Rzymianin

04.03.2013
Czyta się kilka minut
Kościoła się nie zrozumie patrząc nań jedynie w kategoriach instytucji jak inne: zarządzania, finansów, władzy.
Fot. Osservatore Romano / AFP / EAST NEWS
G

Gdy papieski helikopter oderwał się od płyty małego heliodromu w Ogrodach Watykańskich, rozległ się melodyjny dźwięk dzwonów wszystkich kościołów Rzymu. Tak jak wtedy, kiedy zmarł Jan Paweł II, i jak wieczorem 19 kwietnia 2005 r., kiedy ogłaszały wybór jego następcy – Benedykta XVI.

Rano tego dnia Benedykt XVI spotkał się z kardynałami i biskupami – szefami rzymskich dykasterii (byli też obecni papiescy ceremoniarze). Tak jak w ciągu ostatnich kilku dni, Benedykt nie wspominał „brudów w Kościele”, nie mówił o podziałach, rywalizacji, karierowiczostwie i innych plagach, lecz dziękował za wierną współpracę w kierowaniu łodzią Kościoła. Mówił o swoim wewnętrznym spokoju: „Jest we mnie w tej chwili wielkie zaufanie, bo wiem, każdy z nas wie, że Słowo Prawdy Ewangelii jest siłą Kościoła, jest jego życiem. Ewangelia oczyszcza i odnawia, przynosi owoce, gdziekolwiek...

12486

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]