Reklama

Ładowanie...

Niekorzystne, ale najmniej szkodliwe

01.08.2004
Czyta się kilka minut
Do 2010 r. rząd planuje zaoszczędzić ponad 16,5 mld złotych dzięki zmianom w systemie rent i emerytur.
A

ANNA MATEJA: - Jak Polacy wyobrażają sobie osoby starsze?

IRENA WÓYCICKA: - Jako osoby bezradne i żyjące w biedzie. Ten wizerunek wypływa z naszego strachu przed starością, jej niezrozumienia i niezgody na nią. Jest jednak dla osób starszych poniżający i niesprawiedliwy, za to z uporem godnym lepszej sprawy podtrzymywany przez media. A to nieprawda. W Polsce potrzebują pomocy ludzie młodzi i w średnim wieku, przede wszystkim bezrobotni oraz rodziny wielodzietne. To jest najgłębsza kopalnia biedy.

- Czy te wyobrażenia mają wpływ na kształt ustawy emerytalno-rentowej?

- Tak i można to zaobserwować podczas dyskusji politycznych, jakie wybuchają za każdym razem, gdy próbuje się coś w niej zmienić. Politycy walczą o dochody emerytów i rencistów, uruchamiając ich strach i wykorzystując...

8755

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]