Reklama

Nie nudzić

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Katarzyna Kozyra, artystka: Mnie bardziej interesują płynne granice i wstręt przed deklarowaniem się tak do końca. Rozmawiał Piotr Kosiewski
Katarzyna Kozyra / fot. Grzegorz Michałowski / PAP
P

Piotr Kosiewski: Czy sztuka służy realizacji marzeń, czy ukrytych pragnień artysty?

Katarzyna Kozyra: To zależy od artysty.

A do czego jeszcze może służyć?

Sztuka to taka zbiorcza nazwa. Ja tego pola używam do przeprowadzenia swoich researchów - rodzaju badań, a przekazuję je w formie wizualnej, bo jestem artystą-plastykiem.

Być jak Katarzyna K.

Na wystawie w Zachęcie można obejrzeć wszystkie najważniejsze prace Katarzyny Kozyry, poczynając od "Piramidy zwierząt" (1993) po filmy z cyklu "W sztuce marzenia stają się rzeczywistością" (2003-08). Trudno w tej sytuacji nie ulec pokusie podsumowań, zadawania pytań bardziej fundamentalnych, które nieraz już padały przy okazji jej dzieł. Twórczość Kozyry jest bowiem uwikłana w wiele ważnych sporów,...

18572

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]