Reklama

Nic

Nic

13.10.2006
Czyta się kilka minut
Zakończyła się kolejna odsłona. Ile ich jeszcze będzie? Już rok trwa przedstawienie; spektakl podejrzeń, oskarżeń, podstępów, zaskoczeń, raz misternej, a raz brutalnej intrygi politycznej. A co z reformą finansów państwa, podatków, służby cywilnej, służby zdrowia, edukacji, ze zmniejszeniem biurokracji i administracji, z milionami mieszkań i kilometrami autostrad, z wielką odnową moralną?
N

Nic... nic... nic...

Jest taki piękny - jeden z moich najulubieńszych - wiersz Zbigniewa Herberta. Jego ostatnie zdania wciąż galopują przez moją wyobraźnię, ich rytm i jakiś ledwie słyszalny tętent trwale wryły mi się w pamięć:

"Ogromny chłód wieje od Longobardów

Cień ich trawę przepala kiedy zlatują w dolinę

Krzycząc swoje przeciągłe nothing nothing nothing".

Zmora

Zaczęła się kampania przed wyborami samorządowymi. Widząc poziom obecnego życia politycznego w Polsce, myślę o tej kampanii ze strachem. Nie ma sposobu, żeby się od niej w pełni izolować. Zawsze wlezie w oczy jakiś nachalny billboard czy reklamówka, zawsze dopadnie podwyższony o parę rejestrów głos nabrzmiały własną chwalbą albo ziejący nienawiścią do przeciwnika.

W czasach PRL-u...

2210

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]