Reklama

Ładowanie...

Nawróceni w świecie korporacji

11.10.2015
Czyta się kilka minut
Są młodzi, odnoszą sukcesy, mogliby mieć wszystko. Wolą pomagać sobie i innym.
Fot. Jonathon Williams / GETTY IMAGES
S

Spotykają się regularnie i gadają. Straszne rzeczy potrafią mówić (straszne, bo szczere). To jedna z idei ich grupy – żeby swoimi problemami, czarnymi myślami dzielić się ze sobą, wspólnie je przepracowywać.

Inny pomysł: pomagać. Na przykład uchodźcom, dla których zebrali 20 tys. zł, i których zaprosili do swojego miasta.
W niedzielę można ich spotkać w kościele na poznańskich Jeżycach. Przychodzą na mszę do ks. Radosława Rakowskiego, który patronuje całej grupie. Zwykle siedzą w jednej ławce, ramię przy ramieniu. Kilkunastu dorosłych chłopów, a mówią, jakie to fajne tak ze sobą posiedzieć.

„Nawiedzeni” – mówią o nich niektórzy.

Do grupy – którą sami nazwali „Dwunastką” – niełatwo się dostać. Castingów nie robią. Nowi członkowie muszą najpierw przyjść, posłuchać, pogadać. Przekonać się, czy to dla nich dobre.

Na początku, dwa lata temu, było ich...

9175

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]