Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

26.12.2015
Czyta się kilka minut
M

MIŁOSIERDZIE ARCYBRACTWA
Teatr KTO po 37 latach będzie się musiał wyprowadzić z siedziby przy ul. Gzymsików. Właściciel budynku, Arcybractwo Miłosierdzia, nie przedłużyło umowy najmu. Powodem ma być spektakl „Neomonachomachia”, który obraził uczucia religijne grupy krakowian. W rozmowie z dyrektorem teatru Jerzym Zoniem członkowie zarządu Arcybractwa mieli przyznać, że sami spektaklu nie widzieli.
SZOPKA NOWODWORSKA
Skandal w najstarszym liceum w Krakowie. Tradycyjna szopka, czyli przedstawienie, w którym uczniowie I LO parodiują nauczycieli, została odwołana „ze względów technicznych”, które szybko okazały się względami spożywczymi. Jak poinformował „Gazetę Wyborczą” anonimowy czytelnik, uczniowie przygotowujący szopkę upili się przed występem. Kurażu mieli dodawać sobie w szkolnej piwnicy i na strychu; jeden z nich, przechodząc...

2068

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]