Reklama

Na skróty (20-26 II)

Na skróty (20-26 II)

27.02.2006
Czyta się kilka minut
W

W wieku 72 lat zmarł Gennadij Ajgi, wybitny poeta czuwaski piszący po rosyjsku, w ZSRR przez wiele lat na indeksie, autor m.in. antologii poezji polskiej po czuwasku. W Polsce pierwszym jego tłumaczem był Wiktor Woroszylski. W tym numerze "TP" publikujemy jeden z ostatnich jego poematów.
Złotego Niedźwiedzia na Berlinale 2006 zdobył film "Grbavica" Bośniaczki Jasmili Zbanić. "Komornik" Feliksa Falka, pokazywany poza konkursem, otrzymał nagrodę jury ekumenicznego. Relacja Bartosza Żurawieckiego - obok.
Tomasz Bagiński, autor "Katedry", otrzymał nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej (tzw. Bafta) za swój nowy film animowany "Sztuka spadania".
Nagrodę miesięcznika "Odra" za rok 2005 otrzymał Janusz Degler, wybitny witkacolog, redaktor naczelny "Dzieł...

8321

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]