Reklama

Na Pana odpowiedzialność, europośle Migalski

19.08.2013
Czyta się kilka minut
Szanowny Panie europośle, czy ugrany populizmem procent w sondażach wart jest, Pana zdaniem, każdej ceny?
P

Pańska partia PJN proponuje zmiany w kodeksie drogowym: jazdę szybszą (np. w nocy w obszarze zabudowanym 70 km/h, na autostradach bez limitów), bez pasów, rozmawiając przez komórkę i bez kursu na prawo jazdy. „Chciałbym, żeby dorośli Polacy mogli samodzielnie decydować o tym, co uważają za bezpieczne” – tak tłumaczył Pan, Panie europośle, w programie „Tak jest” w TVN24, dlaczego jest przeciw nakazowi zapinania pasów.
Otóż, Panie europośle, bezpieczeństwo nie jest kwestią uważania, przekonania ani decyzji (zwłaszcza politycznych), lecz faktów. Takich na przykład, że przy prędkości 50 km/h samochód na suchym asfalcie zdoła wyhamować przed dostrzeżonym z odległości 36 m pieszym (statystycznie z takiej odległości w obszarze zabudowanym najczęściej zauważa się pieszego), a przy 70 km/h potrąca go z prędkością 43 km/h. Że przy 30 km/h ryzyko śmierci potrąconego pieszego wynosi 10 proc...

3106

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]