Reklama

Na dachu świata

Na dachu świata

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Od 16 sierpnia trwają Światowe Dni Młodzieży. Mimo niezmiennej formy, wciąż gromadzą tłumy.
W

Wraz z młodymi do Madrytu, gdzie do 21 sierpnia odbywają się 26. ŚDM, trafił też Krzyż Roku Świętego. Ten sam, który wędruje po świecie jako Krzyż Światowego Dnia Młodzieży - odwiedził wszystkie kontynenty, już kilkakrotnie okrążył Ziemię. W Niedzielę Palmową 1984 r. na ręce tysięcy młodych złożył go Jan Paweł II z okazji kończącego się Roku Odkupienia.

To sukces spotkania sprzed ponad ćwierćwiecza, a także kolejnego, które odbyło się w trakcie ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Młodzieży (1985), skłonił Papieża do ustanowienia ŚDM. Ale na decyzję wpływ miała też osobowość Karola Wojtyły i jego krakowskie doświadczenie. Wspominał: "Nierzadko celebrowałem Msze św., często pod gołym niebem. Oceniam bardzo pozytywnie to wielkie doświadczenie. Przyniosłem je ze sobą do Rzymu. Tu także szukałem jakiegoś jego spożytkowania, stwarzając okazje do spotkań z ...

5382

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]