Reklama

Może bilans?

Może bilans?

27.09.2011
Czyta się kilka minut
Kiedy kończyło się ostatnie posiedzenie obecnej kadencji Sejmu, telewizje nie szczędziły nam obrazków z sali posiedzeń i korytarzy sejmowych - szczególnych obrazków.
B

Bo nie było tam żadnych nastrojów nostalgii ani rachunku sumienia. Było zwyczajnie miło, swojsko, familiarnie. Posłowie zakrzątani, rozgadani, robiący pamiątkowe zdjęcia, a dziennikarzy rój, i każdy ma co robić, za kim się uganiać, kogo zagadywać, co relacjonować. Odbiorca miał przed oczami obrazki ze świata, który właściwie sam sobie wystarcza, sam sobą się zajmuje, jedni potrzebni są drugim i jedni drugim wystarczają. Tak naprawdę to - zdawało się - mógłby nie istnieć świat poza tym budynkiem, a stamtąd długo jeszcze szłyby ożywione relacje.

Podobne wrażenie odnosiło się nieraz z programów poświęconych doraźnym tematom politycznym. Jak dobrze bawią się na nich politycy goszczący w studio i dziennikarze, gospodarze spotkania. Ile luzu, ile dowcipu. To nie żadna tam "troska o dobro wspólne", to raczej gra towarzyska. Gra, w której zresztą dziennikarz często...

2249

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]