Reklama

Mniej Giedroycia, więcej Karpia

Mniej Giedroycia, więcej Karpia

01.04.2008
Czyta się kilka minut
Kiedy słyszę o aktualności lub nieaktualności koncepcji Giedroycia, chce mi się krzyczeć. Na palcach jednej ręki można policzyć osoby na stanowiskach, które wiedzą, na czym ona polega.
O

Od lat przyglądam się podejmowaniu przez władze decyzji wobec Europy Wschodniej - najpierw jako analityk Ośrodka Studiów Wschodnich, a dziś Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Instytucje, w których pracowałem - OSW oraz Ośrodek "Karta" - otrzymały nagrodę "Rzeczpospolitej" im. Jerzego Giedroycia. Także na tej podstawie chciałbym włączyć się w dyskusję, wywołaną tekstem Andrzeja Brzezieckiego ("TP" nr 7/08) i kontynuowaną przez Pawła Kowala ("TP" nr 11/08).

Deficyt kontynuacji

Z perspektywy analityka, przygotowującego materiały do oficjalnych spotkań i interpretującego wydarzenia za granicami Polski, głównym problemem jest dziś nie brak strategii czy koncepcji, ale brak kontynuacji (intelektualnej i operacyjnej). Polska administracja cierpi na amnezję, co wynika z zacofania technicznego i z nadmiernej rotacji kadrowej na...

7996

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]