Reklama

Mistrz opowieści

Mistrz opowieści

09.11.2010
Czyta się kilka minut
Jestem bajerantem i nałogowo zmyślam opowieści, co nie znaczy, że są to opowieści nieprawdziwe - powiedział Rabih Alameddine podczas spotkania w Klubie Drukarnia.
R

Rozmowa dotyczyła roli, jaką opowiadanie historii odgrywa w naszym życiu, w zmaganiach z rzeczywistością, która wymyka się rozumieniu, w relacjach z innymi ludźmi, które często zawiązujemy dzięki opowieściom.

Alameddine na wstępie zaznaczył, że jego biografia i jego pisarstwo lokują się na granicy między różnymi językami i kulturami. Urodził się w Jordanii, dzieciństwo spędzał w Libanie i Kuwejcie, jako młody chłopak wyjechał do Londynu, by ostatecznie osiąść w Kalifornii. W debiutanckiej powieści "Koolaids" napisał, że "pasuje do Ameryki, ale do niej nie przynależy, natomiast do Libanu przynależy, natomiast do niego nie pasuje". Ten stan nazwał dyslokacją, podkreślając,

że jego pisarstwo wiele zawdzięcza nieustannym podróżom między językami, których zmienny rytm pobudza go do tworzenia kolejnych opowieści.

Działalność...

3566

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]