Reklama

Ładowanie...

„Miał być aniołem”

02.03.2003
Czyta się kilka minut
I

Ile razy spojrzę na Pippi maszerującą z Panem Nilssonem na karku, przechodzi mnie dreszczyk. Wreszcie skupiłem się i uprzytomniłem sobie, skąd ten dreszczyk. Otóż nierozerwalny duet przypomina mi fotografię, której zbyt dużo uwagi poświęciłem w młodości, aż wryła mi się w podpamięć, że hej. Fotografia znajduje się w słynnej ongiś książce Leszka Szumana „Zycie po śmierci” i przedstawia człowieka w transie z wyrastającym mu zza głowy wielkim ptaszyskiem z takiej plazmomagmy, a ptaszysko owo to zmaterializowane cielsko astralne tego medialnego człowieka, brr.

Tak, Pan Nilsson nie przypadkiem lubi przesiadywać w okolicy głowy Pippi. Jest jej ciałem astralnym. Co prawda szansę, że powyższe twierdzenie jest prawdą, obliczam jako jedną na tysiąc, ale w sprawach związanych z okultyzmem, jaźnią alchemii, chemią jaźni i antropozoficznym bara-bara, im mniej coś prawdopodobne, tym łatwiej...

6291

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]