Reklama

Melodramat bez złudzeń

Melodramat bez złudzeń

24.02.2009
Czyta się kilka minut
Ten film wdziera się pod skórę. Niezależnie od tego, czy jego historia odzwierciedla dokładnie nasze życie, czy tylko trochę przypomina o codziennych kompromisach i konformizmach.
Z

Znamy dobrze tych mężczyzn: w podobnych garniturach, z nieodłączną teczką. Widzimy, jak wyruszają co rano do nudnej pracy, "zabiegani za groszem jak mrówka". Znamy dobrze te kobiety - których świat zamyka się w świętej przestrzeni domu i ogrodu. Apetyty obojga ciągle rosną: większy dom, jeszcze lepszy samochód, jeszcze bardziej komfortowe wakacje. Inni już to mają, dlaczego my jeszcze nie? I dlaczego znowu wracasz tak późno? A ty - dlaczego nie jesteś już tamtą ognistą dziewczyną z baru? Dlaczego wiecznie ci źle? Przecież widzisz, jak się staram - dla ciebie, dla was! Doskonałe alibi dla popijawy z kolegami czy flirtu z podwładną. Niewiele pozostało z młodzieńczych przyrzeczeń, że będziemy inni niż nasi koledzy czy rodzice. Niewiele zostało z wyobrażeń o pełnym, intensywnym życiu, w którym będziemy spełniać swoje prawdziwe marzenia, a nie podążać utartą, pełną przyziemnych...

5653

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]