Reklama

Mediów równia pochyła

Mediów równia pochyła

16.05.2004
Czyta się kilka minut
Niedawno, gdy w aferach kompromitowali się politycy, sędziowie i biznesmeni, na dziennikarzy, którzy o skandalach informowali, nikt nie rzucał cienia. Okazuje się jednak, że media też są skorumpowane - przez pogoń za odbiorcą. 3 maja w MTV Polska pojawił się Andrzej Lepper. Miała być draka - wyszła promocja populisty.
Z

Z kolei "Newsweek Polska" przy okazji mało wiarygodnego sondażu na temat stosunku Polaków do biznesmenów zamienia słowo "nielubiani" na "znienawidzeni", a zaraz potem straszy żydowskimi rewindykacjami. Ostatnio media karmią się zdjęciami irackich więźniów poniżanych przez żołnierzy koalicji (m.in. "Gazeta Wyborcza" wydrukowała zdjęcie nagiego irackiego więźnia na smyczy, nie troszcząc się o ukrycie jego twarzy). Tłumaczą, że dla muzułmanów obnażanie ich ciał to wyjątkowe poniżenie, po czym powielają je w milionach egzemplarzy.

Trudno uwierzyć, że "Super Express", "Rzeczpospolita" i "Nasz Dziennik", upubliczniając zdjęcia zabitego Waldemara Milewicza, kierowały się czymś innym niż chęcią zdobycia czytelników. Rolą mediów jest informowanie, nic nie poradzimy, że czasem musimy informować o rzeczach strasznych - twierdzą zwolennicy publikacji. Czy informacja o...

1562

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]