Reklama

Ładowanie...

Maturę tanio sprzedam

10.05.2011
Czyta się kilka minut
Zakończone w ubiegłym tygodniu pisemne matury po raz kolejny pokazały rozpasanie polskiej kultury oszustwa. Przekrętom sprzyja część systemu egzaminowania oraz bierna postawa szkół i organów ścigania.
W

Wtorek, 3 maja, dzień przed egzaminem pisemnym z polskiego. Jak co roku internet zapełnia się informacjami o rzekomych przeciekach maturalnych. "Witam, jestem w stanie sprzedać dwa tematy z polskiego z arkusza jutrzejszego" - pisze na jednym z forów maturzysta. "Tematy wysyłam, jak tylko dostanę kod doładowujący za 100 zł do PLAY. Jeśli 100 zł za drogo, za 50 zł mogę podać lektury" - pisze już w wiadomości mailowej, poproszony o bliższe informacje. W kolejnych mailach zapewnienia o autentyczności przecieków i prośba o niezadawanie zbyt wielu pytań, "bo zbliża się egzamin z matematyki, do którego kiedyś trzeba się przygotować".

Czwartek, 5 maja, trwa egzamin z matematyki. Na portalu Facebook ok. 10.00 pojawiają się zadania oraz gotowe odpowiedzi. Wpisy odkrywa dziennikarka "Gazety Wyborczej" Aleksandra Pezda, która na drugi dzień relacjonuje: "Oczom nie wierzę...

9255

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]