Reklama

Biskup w bieli

Biskup w bieli

10.04.2005
Czyta się kilka minut
26 czerwca 2000 r. prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger na polecenie Papieża ujawnił treść trzeciej tajemnicy fatimskiej. I zobaczyliśmy... Biskupa odzianego w biel - mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty. Ojciec Święty (...), klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku - tak brzmi najbardziej intrygujący fragment ujawnionego po 83 latach widzenia.
W

Wyjaśniło się, dlaczego kolejni papieże milczeli na temat trzeciej tajemnicy: nie dlatego, że - jak spekulowano - godzi ona w posoborowe reformy, lecz dlatego, by nie prowokować szaleńców, chcących wypełnić fatimskie proroctwo. Wyjaśniło się także, dlaczego Jan Paweł II, gdy po zamachu odzyskał przytomność, kazał przynieść kopertę z ostatnią tajemnicą fatimską: psychologicznie oczywiste skojarzenie zamachu z treścią tajemnicy wywarło wpływ na papieską maryjność.

Jako mały chłopiec Karol Wojtyła wychowywał się w atmosferze kultu maryjnego. W książce “Przekroczyć próg nadziei" wspomina o praktykowanym w dzieciństwie zwyczaju modlitwy przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w wadowickim kościele, o szkaplerzu karmelitańskim, który przyjął jako dziesięcioletni chłopiec i nosił do ostatnich swoich dni, oraz o tradycji pielgrzymek do pobliskiego sanktuarium w...

5301

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]