Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

List do prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

List do prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

25.03.2008
Czyta się kilka minut
Szanowny Pan Prezes Piotr Nurowski Polski Komitet Olimpijski ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 01-531 Warszawa
List do PKOl
S

Szanowny Panie Prezesie,

wszyscy z niepokojem obserwujemy obecne wydarzenia w Chinach, które mają miejsce w roku Olimpiady w Pekinie. Trwa dyskusja nad tym, czy i co można bądź należy w tej sytuacji uczynić. Padają w tej dyskusji pytania, czy właściwym gestem nie byłby nawet bojkot Igrzysk. Z szacunku dla wysiłku, jaki w przygotowania do olimpiady włożyli polscy sportowcy, nie chcemy - my, "Tygodnik Powszechny": gazeta, która była kiedyś dla wielu Polaków symbolem sprzeciwu wobec niedemokratycznych władz PRL - przyłączać się do wezwań do bojkotu Olimpiady. Jesteśmy świadomi, jak ogromne znaczenie ma Olimpiada dla sportowców.

We wstępie do Karty Olimpijskiej czytamy: "Celem olimpizmu jest, aby sport służył harmonijnemu rozwojowi człowieka, z wizją propagowania miłującego pokój społeczeństwa i poszanowania ludzkiej godności". Uważamy, że możemy...

1925

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]