Reklama

List do prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

List do prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

25.03.2008
Czyta się kilka minut
Szanowny Pan Prezes Piotr Nurowski Polski Komitet Olimpijski ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 01-531 Warszawa
List do PKOl
S

Szanowny Panie Prezesie,

wszyscy z niepokojem obserwujemy obecne wydarzenia w Chinach, które mają miejsce w roku Olimpiady w Pekinie. Trwa dyskusja nad tym, czy i co można bądź należy w tej sytuacji uczynić. Padają w tej dyskusji pytania, czy właściwym gestem nie byłby nawet bojkot Igrzysk. Z szacunku dla wysiłku, jaki w przygotowania do olimpiady włożyli polscy sportowcy, nie chcemy - my, "Tygodnik Powszechny": gazeta, która była kiedyś dla wielu Polaków symbolem sprzeciwu wobec niedemokratycznych władz PRL - przyłączać się do wezwań do bojkotu Olimpiady. Jesteśmy świadomi, jak ogromne znaczenie ma Olimpiada dla sportowców.

We wstępie do Karty Olimpijskiej czytamy: "Celem olimpizmu jest, aby sport służył harmonijnemu rozwojowi człowieka, z wizją propagowania miłującego pokój społeczeństwa i poszanowania ludzkiej godności". Uważamy, że możemy...

1925

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]