Reklama

Licytowanie żałoby

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Jarosław Kaczyński jest pewnie ostatnim polskim politykiem cytującym poetów. Przeważnie nietrafnie.
1

10 kwietnia 2010 r. nikt nie został "zdradzony o świcie". Nikt nie zginął w zamachu. Nikt nie poniósł męczeńskiej śmierci, nie złożył życia w ofierze. Używanie w tej kwestii języka wziętego z Misterium Męki Pańskiej jest ponurą parodią, graniczącą z bluźnierstwem - niestety dość powszechnym. Równie kuriozalnie brzmi apel "o odnowienie oblicza tej ziemi". Jak wiadomo Jan Paweł II wzywał do tego dzieła Ducha Świętego, a nie polityka jakiejkolwiek partii. I lepiej dla nas, by żaden z polityków Ducha w tej kwestii nie wyręczał (tym bardziej że na co dzień widzimy, jak nadto chętnie "dmą kędy chcą").

Przed rokiem mieliśmy do czynienia z katastrofą lotniczą, której przyczyn - co pokazują w naszym raporcie Michał Majewski i Paweł Reszka - było wiele. Począwszy od rozprzężenia panującego w 36. pułku, odpowiedzialnym za przewóz najważniejszych osób w państwie, przez...

2771

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]