Reklama

Kumulacja

Kumulacja

01.09.2009
Czyta się kilka minut
Gorączka Superenalotto skończyła się wcześniej niż włoskie upały. Nie ma jednak obawy - wróci przed zimą. Przed końcem roku kumulacja znowu zbliży się do stu milionów i zacznie się nowe szaleństwo.
W

W piątek 21 sierpnia do kolektury w barze "Biffi" w miejscowości Bagnone w prowincji Massa Carrara (a więc w stronach, gdzie mieszka Igor Mitoraj) wszedł ktoś kupując gotowy kupon z wypełnionymi czterema zakładami, zapłacił dwa euro i wyszedł. Była godzina 18.19. Dwadzieścia sześć godzin później całe Włochy - na żywo, w głównym wydaniu dziennika telewizyjnego - dowiedziały się, że jeden z tych zakładów zawierał wylosowane liczby: 10, 11, 27, 45, 79 i 88. Po 203 dniach i 87 ciągnieniach padła więc mityczna "szóstka", za którą należało się tego dnia nie 146 milionów 900 tysięcy, jak wcześniej zapowiadano, ale o 900 tysięcy więcej.

Mimo iż Bagnone liczy zaledwie 1945 mieszkańców, poszukiwania multimilionera szybko spełzły na niczym. Media nie spuszczają natomiast z oka samego kuponu, który zgodnie z regulaminem gry został przekazany do dyrekcji organizatora...

7072

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]