Reklama

Ksiądz, kobieta i wieś

Ksiądz, kobieta i wieś

29.07.2008
Czyta się kilka minut
Cała parafia wiedziała, że ksiądz ma romans. Nie znalazł się żaden odważny, który powiedziałby mu prawdę prosto w oczy albo poprosił kurię o pomoc.
Janiki, gdzie proboszczem był ks. Wieńczysław Ł. /fot. Michał Kuźmiński
G

Gdyby poprzestać wyłącznie na tym, co do mikrofonów i kamer opowiadają mieszkańcy podczęstochowskiej wsi Janiki, sytuacja byłaby bardzo prosta: niedobry proboszcz Wieńczysław Ł., lat 45, zawrócił w głowie biednej Edycie L., lat 28. Ku zgorszeniu parafian dziewczyna zaszła w ciążę. To dlatego ksiądz oszalał i domagał się w szpitalu uśmiercenia dziecka.

Większość parafian księdza Wieńczysława proponuje taką właśnie historię. Prostą, czytelną, bez niuansów. Tymczasem jeden dzień spędzony w sielskim krajobrazie Janików, latem jakby odciętych od świata szerokim kręgiem dojrzewających zbóż, pokazuje, że jest to historia niepełna.

Pokażcie sprawiedliwego

Zanim bowiem Edyta znalazła się w szpitalu, a ksiądz zaczął opowiadać lekarzom bzdury, za które grozi mu więzienie, o ich związku wiedziały wszystkie okoliczne...

10540

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]