Reklama

Kronika wypadków miłosnych

Kronika wypadków miłosnych

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Kiedy Antoni Libera naśladuje Becketta? A kiedy go zdradza?
N

Najnowsza opowieść Antoniego Libery jest utworem intrygującym. Choćby z tego powodu, iż z niecodziennym połączeniem form i konwencji mamy do czynienia. Najoględniej mówiąc, "Godot i jego cień" to opowieść autobiograficzno-filologiczna, skonstruowana na bazie zapisków dziennikowych i eseistycznych. O czym traktuje? Przedstawia dzieje pewnego zauroczenia - twórczością i osobą Samuela Becketta.

Dobra marka

Libera zredagował osobliwą kronikę wypadków miłosnych. Ale kiedy tego dokonał?

Czy na początku 1978 r. - jak podpowiada finał - czy też całkiem niedawno? Pytanie to jest o tyle istotne, o ile dwie różne myśli podsuwa: radosną i mniej radosną. W pierwszym przypadku mielibyśmy do czynienia z optymistyczną opowieścią zatrzymaną na progu dojrzałości (autobiograficzny opowiadacz ma wówczas 29 lat). Oto wrażliwy i ...

8642

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]