Reklama

Kronika religijna (4-10 VI)

Kronika religijna (4-10 VI)

12.06.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Eucharystia to pokarm, który wspiera nas w długim marszu "przez pustynię ludzkiej egzystencji" - powiedział Benedykt XVI w Boże Ciało. Uroczystości rozpoczęła Msza św. na Lateranie, a zakończyła procesja do bazyliki Matki Bożej Większej. Papież przyznał, że w adoracji eucharystycznej "chodzi o rzeczywistość tajemniczą, która przekracza wszelkie nasze zrozumienie". Dlatego "nie można się dziwić, że i dziś wielu ludzi z trudem zaakceptować może realną obecność Chrystusa w Eucharystii".
  • Środowa audiencja generalna: kontynuując cykl o postaciach starożytnego Kościoła, Papież przypomniał św. Cypriana, afrykańskiego męczennika z III w. Cyprian nawrócił się z pogaństwa w wieku 35 lat; wkrótce potem został biskupem. W swych pismach rozróżniał "Kościół widzialny, hierarchiczny od Kościoła niewidzialnego, mistycznego, ale z naciskiem stwierdzał, że Kościół jest jeden...
8992

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]