Reklama

Kronika religijna (27III-2IV)

Kronika religijna (27III-2IV)

03.04.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • O solidarności Kościoła z prześladowanymi za wiarę mówił Benedykt XVI podczas modlitwy "Anioł Pański" (26 marca). "Ich świadectwo, o którym dowiadujemy się każdego dnia, a przede wszystkim ofiara tych, którzy zostali zabici, służy naszemu zbudowaniu" - podkreślił Papież.
  • Środowa audiencja generalna: Kościół to cudowny twór miłości, który powstał, by uczynić Chrystusa bliskim każdemu człowiekowi - przypomniał Benedykt XVI w katechezie kontynuującej cykl o związkach Chrystusa z Kościołem na przykładzie Apostołów. Zaznaczył, że brak jedności z Bogiem niszczy źródło jedności między ludźmi. Zwracając się do Polaków, Papież powiedział: "Dziękuję za wasze modlitwy. Wielki Post to czas przemiany życia i spotkania z Chrystusem, który »nas do końca umiłował«. Jest szansą, by pokonać egoizm, podziały, nieporozumienia. Niech w waszych rodzinach i wspólnotach zapanuje...
6040

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]