Reklama

Kronika religijna (26II - 4III)

Kronika religijna (26II - 4III)

05.03.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • W Wielkim Poście skierujmy wzrok na Chrystusa ukrzyżowanego - wezwał Benedykt XVI podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" (25 lutego). "Kontemplując oczyma wiary Ukrzyżowanego, możemy do głębi zrozumieć, czym jest grzech, jak tragiczny jest jego ciężar, a zarazem jak niezmierzona jest moc przebaczenia i miłosierdzia Pańskiego" - podkreślił Papież. Następnie dodał: "Ten, któregośmy sami przebili naszymi winami, nieustannie sprowadza na świat niewyczerpany strumień miłosiernej miłości. Oby ludzkość mogła zrozumieć, że tylko z tego źródła czerpać można duchową energię, niezbędną do budowy pokoju i tego szczęścia, którego każda istota ludzka szuka bez wytchnienia". Do Polaków powiedział: "Niech to spojrzenie budzi w nas pragnienie modlitwy, nawrócenia i pokuty, wszak przed obliczem Najświętszego Boga nikt nie jest bez winy".
  • Zagwarantowanie wszystkim i w...
8621

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]