Reklama

Kronika religijna (2-8 IV)

Kronika religijna (2-8 IV)

10.04.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Jego pontyfikat upłynął pod znakiem "wielkodusznego spalania się bez reszty" - tak poprzednika wspominał Benedykt XVI podczas Mszy w drugą rocznicę jego śmierci. "W świętych obcowaniu zdaje nam się, że słyszymy żywy głos umiłowanego Jana Pawła II, który z domu Ojca - jesteśmy tego pewni - nie przestaje towarzyszyć drodze Kościoła" - dodał Papież.
  • Benedykt XVI przewodniczył w Watykanie tradycyjnym uroczystościom Niedzieli Palmowej. Po poświęceniu palm pod obeliskiem na Placu św. Piotra i procesji do głównego ołtarza Papież koncelebrował Mszę z kard. Camillo Ruinim, wikariuszem dla diecezji Rzymu, i abp. Stanisławem Ryłką, przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Świeckich i organizatorem obchodzonego w tym dniu XXII Światowego Dnia Młodzieży. W homilii Benedykt XVI rozważał przesłanie Jezusa do młodych: "Przemawia On do nas mniej więcej tak: jeżeli dowody na to,...
8518

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]