Reklama

Kronika religijna (19-25 II)

Kronika religijna (19-25 II)

27.02.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Miłość nieprzyjaciela stanowi istotę "chrześcijańskiej rewolucji" - powiedział Benedykt XVI podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" (18 lutego). "Dlaczego Jezus prosi, by miłować właśnie nieprzyjaciół, czyli o miłość, która przerasta zdolności człowieka? Faktycznie propozycja Chrystusa jest realistyczna, gdyż liczy się z faktem, że na świecie jest zbyt wiele przemocy, zbyt wiele niesprawiedliwości, a zatem nie można przezwyciężyć tej sytuacji inaczej, jak przeciwstawiając jej jeszcze więcej miłości, jeszcze więcej dobroci". Owo "więcej" pochodzi "od Boga: to Jego miłosierdzie, które stało się ciałem w Jezusie i które jako jedyne może »przechylić« świat ze zła ku dobru, poczynając od tego małego i decydującego »świata«, jakim jest serce człowieka" - podkreślił Papież. Pozdrawiając Polaków przypomniał, że tegoroczna Środa Popielcowa jest "szczególnym dniem modlitwy i pokuty...
8517

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]