Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

18.05.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA 

W Niedzielę Dobrego Pasterza Jan Paweł II wyświęcił na kapłanów 31 diakonów z rzymskich seminariów. Dziewięciu neoprezbiterów pochodziło ze związanego z Neokatechumenatem seminarium „Redemptoris Mater”, a czternastu - z wyższego seminarium duchownego w Rzymie.

Przemówienie podczas środowej audiencji ogólnej Papież poświęcił pielgrzymce do Hiszpanii. „Od chwili przylotu miałem możność wyrazić szacunek Następcy Piotra dla tej części Ludu Bożego, która od prawie dwóch tysięcy lat pielgrzymuje na ziemi iberyjskiej i odegrała znaczącą rolę w ewangelizacji Europy i świata. Jednocześnie pragnąłem wyrazić moje uznanie dla społecznego postępu tego kraju, zapraszając, by oparty był on coraz bardziej na autentycznych i stałych wartościach, stanowiących cenne dziedzictwo całego kontynentu europejskiego” - powiedział Jan Paweł II.

Zgodnie...

8820

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]