Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

18.05.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA 

W Niedzielę Dobrego Pasterza Jan Paweł II wyświęcił na kapłanów 31 diakonów z rzymskich seminariów. Dziewięciu neoprezbiterów pochodziło ze związanego z Neokatechumenatem seminarium „Redemptoris Mater”, a czternastu - z wyższego seminarium duchownego w Rzymie.

Przemówienie podczas środowej audiencji ogólnej Papież poświęcił pielgrzymce do Hiszpanii. „Od chwili przylotu miałem możność wyrazić szacunek Następcy Piotra dla tej części Ludu Bożego, która od prawie dwóch tysięcy lat pielgrzymuje na ziemi iberyjskiej i odegrała znaczącą rolę w ewangelizacji Europy i świata. Jednocześnie pragnąłem wyrazić moje uznanie dla społecznego postępu tego kraju, zapraszając, by oparty był on coraz bardziej na autentycznych i stałych wartościach, stanowiących cenne dziedzictwo całego kontynentu europejskiego” - powiedział Jan Paweł II.

Zgodnie...

8820

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]