Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

15.06.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

Jan Paweł II odbył swoją setną podróż zagraniczną - do Chorwacji (zob. relacja Aleksandry Bajki na str. 19.) Podczas 25 lat pontyfikatu

Papież przemierzył ponad milion kilometrów, odwiedzając 129 spośród 194 krajów świata.

Materialna i polityczna odbudowa Iraku była jednym z tematów półgodzinnej rozmowy Colina Po-wella z Janem Pawłem II (2 czerwca). Amerykański sekretarz stanu spotkał się w Watykanie także z najbliższymi współpracownikami Papieża: sekretarzem stanu kard. An-
gelo Sodano i szefem dyplomacji watykańskiej abp Jean-Louisem Tauranem. Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls poinformował, że mówiono również „o nowych widokach na pokój w Ziemi Świętej i w całym regionie, jakie stworzyła realizacja znanego planu »mapa drogowa«”. Według obserwatorów wizyta wysokiej rangi przedstawiciela...

8533

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]