Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

22.06.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA

O dramacie uchodźców na świecie oraz o nowej fali przemocy w Ziemi Świętej mówił Jan Paweł II w rozważaniach przed niedzielną modlitwą Anioł Pański. Papież przypomniał, że 20 czerwca przypada Światowy Dzień Uchodźcy, a tragedia uchodźców wymaga od wspólnoty międzynarodowej zaangażowania w leczenie nie tylko objawów, ale przede wszystkim przyczyn zjawiska (przez zapobieganie konfliktom, wspieranie sprawiedliwości i solidarności). Jan Paweł II wezwał wspólnotę międzynarodową, aby wspierała wysiłki pokojowe w Ziemi Świętej. „Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia” - podkreślił Papież.

O sytuacji rodziny w Europie i potrzebie obrony jej praw mówił Jan Paweł II na spotkaniu z przewodniczącymi komisji ds. rodziny Episkopatów naszego kontynentu (13 maja). Papież skrytykował godzącą w rodzinę mentalność „...

8916

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]