Reklama

Kronika religijna (13-19 II)

Kronika religijna (13-19 II)

20.02.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Chrystus jest prawdziwym lekarzem ludzkości - powiedział Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" (12 lutego). Papież nawiązał do obchodzonego dzień wcześniej XIV Światowego Dnia Chorego. Powierzył opiece Maryi wszystkich cierpiących, zwłaszcza tych, którzy "obok braku zdrowia znoszą także samotność, nędzę i marginalizację".

Środowa audiencja generalna: rozważaniem poświęconym hymnowi "Magnificat" Benedykt XVI zakończył cykl katechez o Psalmach i Kantykach, zapoczątkowany przed pięcioma laty przez Jana Pawła II. "Kościół od wieków nieustannie powtarza za Maryją to pokorne uwielbienie Boga, który zbawia" - podkreślił Papież. Zwrócił uwagę, że...

6571

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]