Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

09.10.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Środowa audiencja generalna: pierwsza część Psalmu 135. o potrzebie wychwalania Pana, który czyni w dziejach cuda, była przedmiotem katechezy Benedykta XVI (28 września). "Miłość Boża staje się konkretna i niemal namacalna w historii, wraz ze wszystkimi jej wydarzeniami nieprzyjemnymi i chwalebnymi" - powiedział Papież. Zwracając się do Polaków, Benedykt XVI pozdrowił pracowników i słuchaczy Polskiego Radia w 80. rocznicę jego istnienia.
  • Benedykt XVI odwiedził rzymski szpital pediatryczny. Należący do Watykanu Szpital Dzieciątka Jezus działa od 1869 r. Papież gościł na oddziale neurochirurgii i kardiologii, w kaplicy oraz w sali gier i zabaw.
  • O wdzięczności całego Kościoła dla osób konsekrowanych napisał Benedykt XVI w przesłaniu do uczestników plenarnego zgromadzenia Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia...
8813

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]