Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

30.01.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • “Przywrócenie pełnej jedności między chrześcijanami, zgodnie z wolą Chrystusa, jest zadaniem wszystkich ochrzczonych, pasterzy i wiernych" - przypomniał Jan Paweł II podczas środowej audiencji ogólnej. Nawiązując do rozpoczętego w Kościele Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (od 18 do 25 stycznia), Papież wezwał do modlitw oraz “oczyszczenia umysłu, uczuć i pamięci"; bez osobistego nawrócenia nie ma “prawdziwego ekumenizmu". Jan Paweł II mówił także o “bólu z powodu podziału", który jest “odczuwany z coraz większym nasileniem w obliczu wyzwań świata". Na koniec audiencji pozdrowił obecnego w Auli Pawła VI katolickiego patriarchę Cylicji dla Ormian, Nersesa Bedrosa XIX Tarmouniego, i towarzyszących mu biskupów. Dzień wcześniej wzięli oni udział w poświęceniu przez Papieża posągu św. Grzegorza Oświeciciela, apostoła i patrona Armenii, który stanął w jednej z...
8263

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]