Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

12.09.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Jan Paweł II beatyfikował w Loreto troje działaczy Akcji Katolickiej.
  • Papież złożył Rosjanom kondolencje z powodu tragedii w Biesłanie. “Na wiadomość o krwawym epilogu okrutnego uwięzienia w Północnej Osetii, nikczemnej i bezlitosnej agresji na bezbronne dzieci i rodziny, Ojciec Święty prosi Jego Ekscelencję o przekazanie jego serdecznego współczucia narodowi rosyjskiemu" - czytamy w telegramie kard. Angelo Sodano, wystosowanym w imieniu Jan Pawła II do nuncjusza apostolskiego w Moskwie. Papież wyraża “duchową bliskość zwłaszcza z rodzinami zamordowanych i rannych" i “powierza miłosierdziu Najwyższego niewinne ofiary".
  • “Kto czci bóstwa bogactwa, władzy, sukcesu, ten traci swoją godność osoby ludzkiej" - przestrzegł Jan Paweł II podczas środowej audiencji generalnej. Tematem katechezy był Psalm 115. Komentując go, Papież zauważył, że “...
8111

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]