Reklama

Królestwo już jest w Tobie

Królestwo już jest w Tobie

14.06.2006
Czyta się kilka minut
Czasami żalę się przed moim spowiednikiem, że nie nadążam za rzeczywistością, bo ciąży na mnie za dużo zadań i obowiązków; marudzę, że ciągle dzwoni telefon albo ktoś puka do drzwi, że za mało śpię i niewiele się modlę. On niezmiennie każe mi wtedy czytać słowa Psalmu 127: "Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą, którzy go wznoszą. Jeśli miasta Pan nie strzeże, daremnie czuwają straże. Daremne jest wasze wstawanie przed świtem i przesiadywanie do późna w nocy. Chleb spożywacie zapracowany ciężko, a Pan i we śnie darzy swych umiłowanych.
J

Jest to dla mnie irytujące, ale niestety muszę się ciągle zatrzymywać i przypominać sobie, że nie jestem osobistym zastępcą Pana Boga ani zbawicielem świata i jego los nie spoczywa w moich rękach. Przypominam sobie też w takich momentach, że nie mam prawa narzekać, bo w glebę mego życia zostało wsiane malutkie ziarno szczęścia, które rozrosło się i wypuściło wielkie gałęzie.

Momentem siewu był dla mnie czerwiec 1983 r. Wraz z grupą przyjaciół przeżywaliśmy spotkanie młodzieży z Janem Pawłem II pod wałami jasnogórskimi. Brzmiały okrzyki i śpiewy, falowały feretrony i transparenty. W pewnym momencie pojawiło się we mnie pytanie: "Co ja tu robię?". Ludzie wokół wiwatowali, a ja siadłem na plecaku i miałem wrażenie, że jestem otoczony nierzeczywistością. Po chwili to samo pytanie odniosłem do mojego życia. Dziewczyna, przyjaciele z konspiry, wymarzone studia...

2618

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]