Reklama

Ładowanie...

Królestwo Boże, czyli co?

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Łatwego życia swoim zwolennikom Jezus nie obiecuje. Nie dlatego jednak, że lubi, kiedy ludzie klepią biedę.
S

Sam jej przecież nie znosił i robił wszystko, łącznie z cudami, by człowieka z nieszczęścia wyrwać, gdyż bieda, jaka by nie była - materialna, duchowa, psychiczna - nie jest najwłaściwszym środowiskiem życia i rozwoju człowieka. Nie w biedzie Pan Bóg znajduje upodobanie, skoro Jego życzliwość wyraża się w obfitości chleba, wina i oliwy.

Skoro pokój, bezpieczne granice, jednym słowem dobrobyt - jest znakiem Bożej życzliwości, to trudno przyjąć, że to z ręki Boga mamy zarówno szczęście, jak i nieszczęście.

Z tego jednak nie wynika, że Jezus, a więc i Jego wyznawcy, mogą robić wszystko, co im się żywnie podoba, byleby sobie zapewnić jak najdłuższe i dostatnie życie przy jak najlepszym zdrowiu. Czasami trzeba poświęcić wszystko, zostawić, wyzbyć się nie tylko tego, co się ma, ale "opuścić ojca i matkę" i ruszyć przed siebie, bywa, że w nieznane. A...

2922

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]