Reklama

Królestwo Boże, czyli co?

Królestwo Boże, czyli co?

22.06.2010
Czyta się kilka minut
Łatwego życia swoim zwolennikom Jezus nie obiecuje. Nie dlatego jednak, że lubi, kiedy ludzie klepią biedę.
S

Sam jej przecież nie znosił i robił wszystko, łącznie z cudami, by człowieka z nieszczęścia wyrwać, gdyż bieda, jaka by nie była - materialna, duchowa, psychiczna - nie jest najwłaściwszym środowiskiem życia i rozwoju człowieka. Nie w biedzie Pan Bóg znajduje upodobanie, skoro Jego życzliwość wyraża się w obfitości chleba, wina i oliwy.

Skoro pokój, bezpieczne granice, jednym słowem dobrobyt - jest znakiem Bożej życzliwości, to trudno przyjąć, że to z ręki Boga mamy zarówno szczęście, jak i nieszczęście.

Z tego jednak nie wynika, że Jezus, a więc i Jego wyznawcy, mogą robić wszystko, co im się żywnie podoba, byleby sobie zapewnić jak najdłuższe i dostatnie życie przy jak najlepszym zdrowiu. Czasami trzeba poświęcić wszystko, zostawić, wyzbyć się nie tylko tego, co się ma, ale "opuścić ojca i matkę" i ruszyć przed siebie, bywa, że w nieznane. A...

2922

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]