Reklama

Ładowanie...

„Kreatywne” zdrowie

04.05.2003
Czyta się kilka minut
W

W kasie świeżo utworzonego Narodowego Funduszu Zdrowia brakuje pieniędzy. Nie jest to zaskakujące. Co jednak zaskakuje, to szczegóły. Jeśli za szczegół uznamy, że nie wiadomo, czy brakuje 100, czy 500 milionów. W pierwszym kwartale tego roku na konta Funduszu miało wpłynąć 7 miliardów zł. Według Funduszu wpłynęło 6,9 miliarda, natomiast według ZUS i KRUS (ubezpieczeń rolnych) przekazano jedynie 6,5 miliarda. Skąd na kontach Funduszu wzięło się 400 milionów więcej?! Prostego wyjaśnienia udziela rzeczniczka Funduszu: różnica ma wynikać z innych sposobów księgowania składek... Podczas przesłuchań przed komisją śledczą w aferze Rywina posłanka Anita Błochowiak (SLD) zapytała Piotra Niemczyckiego z Agory, czy zna w Polsce jakiegoś „kreatywnego” księgowego. Niemczycki nie znał. Jak się okazuje, kreatywnych księgowych zna rzeczniczka Funduszu.

Czy prócz „kreatywnego” planu A, Fundusz...

1593

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]