Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

19.07.2021
Czyta się kilka minut
13-19 lipca
C

CNOTY NIEWIEŚCIE

O „ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich” mówił „Naszemu Dziennikowi” doradca ministra edukacji dr Paweł Skrzydlewski, narzekając, że „dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie”.

WZÓR CNÓT NIEWIEŚCICH

O pysze, która się przejawia próżnością, nie można oczywiście mówić komentując wystąpienie marszałkini Sejmu Elżbiety Witek podczas wiecu w Otyniu, wypominającej przeciwnikom PiS, że korzystają m.in. z 500 plus: „Bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. Proszę państwa, to jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła”.

WZÓR CNÓT MĘSKICH

„Ks. Boniecki to nie jest Kościół katolicki czy chrześcijański, to jest jakiś Kościół neoprotestancki. Bo to nic wspólnego z 10 przykazaniami Bożymi nie ma” – powiedział z kolei sam min. Przemysław Czarnek Radiu Wrocław, bez żadnych skrupułów mijając się z ósmym przykazaniem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Może nie warto tyle miejsca poświęcać osobom niepoczytalnym, a zwłaszcza wypowiadanym przez nich słowom. Ludzie chorzy cieszą się zainteresowaniem odpowiednich lekarzy, a nie naszym, czytelników. Pozdrawiam
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]