Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

27.09.2021
Czyta się kilka minut
21–27 września
S

SKRUCHA

Kanadyjski episkopat przyznał, że Kościół katolicki był zaangażowany w systemowy proces niszczenia języków, kultury oraz duchowości ludności rdzennej, i za to przeprosił. Biskupi zobowiązali się także do zadośćuczynienia. W latach 1883-1996 z powodu chorób, głodu, zimna i innych przyczyn zmarło co najmniej 4 tys. z ok. 150 tys. indiańskich dzieci odebranych rodzinom i umieszczonych w szkołach z internatem prowadzonych w większości przez Kościół.

ĆWICZENIA

W Krakowie odbył się zorganizowany przez pijarów II Kongres Duchowości Młodych. Poruszano tematy interesujące lub niepokojące tę grupę. Warsztaty „Odrzuceni przez Kościół” poprowadził ks. Jacek Prusak SJ, a „Kościół dla odrzuconych” s. Małgorzata Chmielewska.

OBOWIĄZEK

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Obowiązek ten nie będzie dotyczyć wiernych przychodzących jedynie na ceremonie religijne lub środowe audiencje generalne. Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]