Reklama

Kościół płaci za złudzenia

Kościół płaci za złudzenia

28.06.2011
Czyta się kilka minut
Znów głośno o dyrektorze Radia Maryja. Skandaliczna wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka o Polsce, wygłoszona w Parlamencie Europejskim, wywołała jednak większe poruszenie w kraju niż za granicą.
R

Radio Maryja od początku straszy słuchaczy niemoralną i zsekularyzowaną Unią Europejską. Nie przeszkodziło to jego założycielowi i dyrektorowi udać się do Brukseli na zaproszenie europosła Prawa i Sprawiedliwości Marka Gróbarczyka. Redemptorysta wziął udział w zorganizowanym 21 czerwca w Parlamencie Europejskim seminarium o energii odnawialnej i geotermalnej. Skrytykował na nim decyzję obecnego rządu o rozwiązaniu w 2007 r. umowy podpisanej przez rząd PiS z fundacją Lux Veritatis o przyznaniu dotacji państwowych na odwierty geotermalne w Toruniu.

W jakim ustroju żyjemy

"To skandal, czujemy się wykluczani, jesteśmy dyskryminowani, to jest totalitaryzm. To, co jest w Polsce, to jest dramat, draństwo najdelikatniej mówiąc, to jak niecywilizowany kraj" - powiedział Polskiej Agencji Prasowej o. Rydzyk, który od dłuższego czasu...

8025

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]