Reklama

Ładowanie...

Kościelny program na kryzys

Kościelny program na kryzys

07.11.2022
Czyta się kilka minut
C

Coraz częściej nie wierzymy temu, co Kościół mówi i naucza, przede wszystkim nie znamy treści wiary w Kościół. Kiedy świat coraz bardziej nastaje na Kościół, tym bardziej trzeba nam znać jego istotę, zadania, cele i sens – uzasadniał wybór tematu programu duszpasterskiego na rok liturgiczny 2022/2023 bp Andrzej Czaja, przewodniczący komisji duszpasterskiej przy episkopacie. Chcąc szybko zareagować na sytuację kryzysową, komisja zrezygnowała z opracowania tradycyjnego trzyletniego programu. Ten składa się z pięciu zeszytów, które wprowadzają w temat, proponują konspekty nabożeństw, homilii, katechez, a także modlitwy i komentarze liturgiczne. Nowością są materiały formacyjne skierowane do rodzin, które można pobrać na stronie kodr.pl.

Materiały dość oględnie odnoszą się do głównej przyczyny kryzysu, jakim jest skandal wykorzystywania seksualnego małoletnich. Krycie przestępców w sutannach przez biskupów nie jest wspominane. Nieobecny jest także, coraz głośniej wybrzmiewający wśród świeckich, problem dyskryminowania kobiet w Kościele. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]