Reklama

Ładowanie...

Kijów: koncert w intencji zamknięcia nieba

z Kijowa
10.03.2022
Czyta się kilka minut
Władze z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na czele nieustannie apelują do państw NATO, by wprowadziły nad Ukrainą strefę zakazu lotów.
FOT. PAWEŁ PIENIĄŻEK
O

Orkiestra symfoniczna Kyiv-Classic rozpoczęła koncert na kijowskim Majdanie Niepodległości od hymnu Ukrainy. Do wybuchu wojny w orkiestrze było do siedemdziesięciu wykonawców, ale tego dnia grała mniej więcej jedna trzecia. Dyrygent Herman Makarenko wyjaśnił, że nieobecni służą w regularnej armii, obronie terytorialnej albo musieli wywieźć rodziny w bezpieczne miejsce i nie zdążyli wrócić do stolicy. Koncert był wezwaniem do zamknięcia nieba nad Ukrainą. To właśnie w powietrzu Rosja ma największą przewagę.

Władze z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na czele nieustannie apelują do państw NATO, by wprowadziły nad Ukrainą strefę zakazu lotów. Symboliczne, że koncert rozpoczął się niedługo po tym, jak w Kijowie zawyły syreny alarmowe ostrzegające przed możliwym nalotem lub atakiem rakietowym, a ukraińska obrona przeciwlotnicza próbowała zestrzelić latające nad miastem cele.

...
5250

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/atak-na-ukraine

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]